BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 15848329
nr 1584 8329
Ljusstakar
Ett par, Tenn. 1920-tal. Höjd: 23 cm
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2023
kl 18:50:23
11/12 09:00:49
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn